V rodinném domku i menším bytě je čas od času potřeba něco opravit. Ať se do kutilství pouštíte čistě z nutnosti či se na drobné i větší domácí projekty vyloženě těšíte, měli byste mít po ruce pár praktických nástrojů. Poradíme vám, jak co nejlépe domácí dílnu vybavit.
Nářadí, kufřík, opasek
Pokud své nářadí, šroubky a další pomůcky ukrýváte v krabici či tašce, ve které nikdy nemůžete nic najít, pořiďte si praktický kufřík na ruční nářadí. V něm má každý nástroj své místo a vy tak máte jistotu, že kdykoliv budete rychle potřebovat něco opravit, vždy najdete ten správný nástroj.
Pokud patříte k vášnivým kutilům, nebo budete jen potřebovat opravit někde, kde nemůžete nechat povalovat nářadí, pořiďte si opasek s kapsami. Otevřené kapsy jsou určeny na nářadí a ty zavřené na drobnosti jako hmoždinky, šrouby, hřebíky,…
Tip: Hodit se bude i tekutá kotva, která vám často usnadní práci.
Praktický seznam:
Pokud vybavujete svou první dílnu, nebo si jen chcete ověřit, zda máte vše, co můžete potřebovat, připravili jsme seznam nejdůležitějších položek:
- Metr. Svinovací, skládací nebo jen dřevěný úhelník – než začnete cokoliv vrtat nebo třeba šroubovat, musíte mít vše změřené.
- Šroubovák. Z ručního nářadí ho využijete nejvíce. V zásobě byste měli mít ploché a křížové šroubováky pokud možno hned v několika velikostech. Hodit se bude také zalamovací šroubovák s výměnnými bity.
- Vrtačka a sada vrtáků.
- Kladívko a palička.
- Úhelníčky. Oceníte je při nejrůznějších projektech.
- Hmoždinky. Měli byste mít v zásobě hned několik velikostí a typů.
- Šroubky. Pořiďte si zásobu nejpoužívanějších velikostí se zápustnou hlavou.
- Kombinačky a štípačky. Nikdy nevíte, kdy si budete potřebovat poradit s ohnutým hřebíkem či se budete potřebovat chránit před elektrickým proudem.
- Havarijní páska a univerzální lepidlo.
- Řezáky s odlamovací čepelí.
- Vodováha.
- Klíče.
- Štafle.
Tak co, máte všechno? A myslíte, že jsme na nic důležitého nezapomněli?