Ohraničení pozemku se neobejde bez pevného oplocení, ať už se jedná o soukromý pozemek, nebo průmyslový areál.
Je příjemné mít svůj pozemek u domu ohraničen. Zajištuje to určité bezpečí pro vás, pro vaše děti, i domácí mazlíčky.
Tradiční ploty jsou budovány většinou z dřevěné tyčoviny, nebo drátěného pletiva. Ovšem stále více se prosazují ploty i z jiných materiálů. Nejčastěji to bývá umělý pískovec, kámen a v neposlední řadě také beton. Betonové ploty jsou zárukou bezpečí a soukromí zejména u rodinných domů.
Nejrůznější varianty téměř vylučují obavy některých lidí, že betonové oplocení působí jako hradba, či opevnění, které známe spíše z vězeňských areálů. Betonové oplocení může být i dekorativním doplňkem rodinného domu.
Pokud se rozhodnete pro jeho pořízení, můžete si objednat i jeho montáž u specializované firmy, která vám ho postaví během krátké chvíle, v závislosti na jeho délce. Jeho stavba jde velice rychle, neboť díky konstrukci betonových desek usazovaných na doraz do sloupků ve tvaru písmene H, není potřeba budovat žádné pevné základy či základové desky.
Hlavní předností betonového oplocení je jeho nenáročná, resp. téměř žádná, údržba a velice dlouhá životnost 30 let i více. Pokud by se vám nelíbil nudný šedý vzhled betonu, je možné plot opatřit barevným nátěrem, který by byl v souladu s fasádou vašeho domu, nebo by ladil s okolní přírodou.
Oplocení ovšem nemusí být jen strohou holou zdí. Velice oblíbené jsou kombinované betonové ploty, kdy například spodní polovinu a sloupky tvoří beton a horní půlka je ze dřeva. Dřevěné plaňky, prkna, desky, nebo ocelový plot, v kombinaci s betonem, budí dojem nedobytnosti, ale zároveň je i esteticky velice dekorativní.
Další variantou jsou různé tvary, nemusí se jednat jen o jednolité zdi. Vybrat si můžete z nejrůznější povrchové úpravy, jako jsou například napodobeniny kazetového zdiva, nebo různě modelovaných sloupků, které tvoří vnitřek plotu a umožňují částečný průhled do ulice či opačně do zahrady.