Zahrada v srpnu je nejen příslibem úrody, ale je i plná květů rozmanitých tvarů a barev. V srpnu taky dozrává zelenina a ovoce.
Zahrada v srpnu
V měsíci srpnu přesazujte jehličnany i s kořenovými baly. Po přesazení musíte několik dní rostliny řádně zalévat. Rozsazujeme okrasné keře a taky trvalky. Dobře zalévejte všechny květiny a okrasné keře, aby nám při delším suchu nezvadly. Občas důkladně zalijete trvalky a odstraňujte stonky s odkvetlými květy. V srpnu dělte a přesazujte kosatce, lilie bílé a pivoňky, pokud to potřebují a vysazujeme nové. Rovněž přesazujte narcisy a koncem měsíce taky šafrány. Je vhodná doba na vysazování dvouletek: topolovky, zimní fialy, macešky, pomněnky, sedmikrásy další…
Skalka v srpnu
Doplňujte skalku předpěstovanými sazeničkami. Znovu prokypřete a odplevelte záhon růží, včas odstřihujte všechny květy, abychom se dočkali nových. Potřebují sestříhat živé ploty ze všech dřevin opadavých i stálezelených a to včetně jehličnanů. V srpnu je někdy pěkně dusno a horko a proto opatrně při sekání trávníku. Příliš nízko posekaný trávník slunce spálí. Je-li tropický týden, sekejte o jeden cm výše a zalévejte.
Řez peckovin v srpnu
V době sklizně peckovin nebo krátce po ní je velmi vhodná doba k prořezání nebo proklestění peckovin (švestky, třešně, višně…). Jedině se zkracováním výhonů broskvoní počkejte až do první poloviny září. Ke snížení červivosti peckovin a proti škůdcům jádrovin je vhodné rozmístnit návnadové desky s vrstvou stromového lepu.
Zelenina v srpnu
Již začátkem srpna můžeme vysévat špenát pro podzimní sklizeň v průběhu října. Otrháváme rajčata a okurky. Slízejte cibule a česnek Můžete je vázat do copů a svazků, nebo je zbavíte suché natě a uložíte na suché a chladnější místo k zimnímu upotřebení. Uvolněné záhony je možné znovu osázet pro druhé nebo třetí pěstování. Pro fóliovníky a skleníky si můžete připravovat výsevy a sadbu pro podzimní výsadbu (rychlené saláty, květáky, ředkvičky, kedlubny…).